Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Moord ende doodslag[e-boek e-boek]

Kees Nieuwenhuijsen

Moord ende doodslag
Dit is een ePub ePub e-boek
Prijs: € 12,99
Emmeloord : Voorraad in de winkel onbekend
Lelystad : Voorraad in de winkel onbekend
Soest : Voorraad in de winkel onbekend
Arnhem : Voorraad in de winkel onbekend
Let op: dit is een ePub ePub e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
Beschrijving

'Moord ende doodslag' van Kees Niewenhuijsen gaat over geruchtmakende zaken in de Middeleeuwen, en de geschiedvervalsing die daarop soms volgde. De middeleeuwse kronieken staan vol met fantastische beschrijvingen over hoe koningen, bisschoppen en graven aan hun eind kwamen. Veelal stierven ze een gewelddadige dood door toedoen van iemand anders. Maar wat is feit en wat is fictie?

In 'Moord ende doodslag' reconstrueert auteur Kees Nieuwenhuijsen bijna veertig zaken uit de middeleeuwse geschiedenis van Nederland. Hij gaat terug naar de originele geschriften, en vergelijkt deze met latere verslaggeving, historische feiten en andere bronnen. Hij beoordeelt of er sprake is van geschiedvervalsing, en of die vervalsing bewust is gefabriceerd om politieke of religieuze redenen of is ontstaan doordat kroniekschrijvers hun fantasie de vrije loop lieten. Ook belicht hij hoe de begrippen 'moord' en 'doodslag' in de Middeleeuwen een andere lading hadden dan nu.

Productspecificaties
EAN : 9789401919845
Auteur(s) : Kees Nieuwenhuijsen
Taal : Nederlands
Onderwerp : Middeleeuwen (500-1500)
Uitgever : Omniboek
Verschenen : November 2023
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 251
(Geen beoordelingen)
Velden met een * zijn verplicht