Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Wat is dan goed?

Stevo Akkerman

Prijs: € 14,99
Emmeloord : Voorraad in de winkel onbekend
Lelystad : Voorraad in de winkel onbekend
Soest : Voorraad in de winkel onbekend
Arnhem : Voorraad in de winkel onbekend
Beschrijving

Hoe weten we of we het 'het goede' doen? Deze vraag staat centraal in Wat is dan goed? van journalist Stevo Akkerman.
Hoe herkennen we het verschil tussen goed en kwaad, nu kerken en andere instituten zoveel terrein hebben verloren?

In zijn eerdere boek Het klopt wel maar het deugt niet (2016) betoogt Akkerman dat de moraal terug moet in de maatschappij en het bedrijfsleven. Maar hoe vind je die moraal dan? Wat is 'het goede'? Zit dat in de mens zelf? Of moeten we hiervoor toch een beroep doen op hogere machten?

Op zoek naar antwoorden gaat Stevo Akkerman te rade bij schrijvers, filosofen, theologen en psychologen. Bestaat er wel zoiets als 'goed' en 'kwaad'? Is het goede doen een kwestie van welbegrepen eigenbelang, of is het goede een verheven principe waar we als mens nauwelijks bij kunnen, maar wel naar blijven reiken? Welke rol speelt schaamte? En hoe zit het met het geweten?

Zijn zoektocht levert Stevo Akkerman geen absolute waarheden op, maar wel een prikkelend en diepgravend mozaïek aan ideeën, dat ons vaak te simplistische beeld van goed en fout op losse schroeven zet.

Productspecificaties
EAN : 9789047712480
Auteur(s) : Stevo Akkerman
Taal : Nederlands
Onderwerp : Mens en maatschappij
Thema : Reportages en verzamelde journalistiek
Uitgever : Lemniscaat, Uitgeverij
Verschenen : Maart 2020
Druk : 1
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 192
Afmetingen : 216 x 144 x 11 mm
Gewicht : 199 gram
(Geen beoordelingen)
Velden met een * zijn verplicht